wtorek, 27 września 2016

Jak mieszka Pani od farb - remontu ciąg dalszy. Drzwi.

Tak, remont zaczął się ... yyyyy dawno. I trwa. Zostały detale, drobiazgi można by rzec, ale takie, które uniemożliwiają mi ogarnięcie choć jednego tematu w całości. W miarę jedzenia apetyt rośnie, zatem pojawiło się parę nowych pomysłów, a czas płynie nie ubłagalnie. 
Ale w tak zwanym między czasie drzwi się zrobiły, więc na początek pokażę końcówkę remontu. 

Drzwi wejściowe do domu, stalowe na zewnątrz, były w kolorze czekoladowego brązu, mają jakieś 12 lat, ale po latach wypłowiały od słońca i poobijały się zdrowo, odpryski widać. Odkąd ponad rok temu, wiosną, poznałam farby kredowe do malowania na zewnątrz z serii Versante Eggshell Autentico Paint, nie opuszczała mnie myśl o konieczności przemalowania drzwi. Dokładnie półtorej roku wybierałam kolor.


Zdemontowałam drzwi, wyjęłam klamki i zamki. Podstawa to gruntowne umycie i odtłuszczenie powierzchni. Następnie użyłam gruntu zwiększającego przyczepność do powierzchni - Fix Primer marki Flugger. Jedna warstwa wystarczy. 


Po ok dwóch godzinach przystąpiłam do malowania. Dwie warstwy farby nakładanej wałkiem typu Flock. 
Wybrałam kolor #Byzantine, to głęboki morski odcień granatu z nutą turkusu. Piękny. 
Futryny także zagruntowałam i pomalowałam farbą. Drzwi rzecz jasna pomalowałam z dwóch stron. I jeszcze doniczkę. I coś jeszcze, ale to następnym razem. 
Teraz witają nas radośniej :)
Ktoś z Was ma kolorowe drzwi? Pochwalcie się.
Wzornik kolorów farb do malowania na zewnątrz możecie jak zawsze zobaczyć w mojej Pracowni i sklepie w Jazgarzewie. Zapraszam na zakupy.
www.pomalujmebel.pl

Pa
Wioletta

4 komentarze:

 1. Ten kolor jest rewelacyjny. Odkąd zaraziłaś mnie farbami kredowymi jest w pierwszej trójce. A drzwi badziewie, jak ktoś wcześniej napisał, już badziewie nie są�� Są super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Badziewne-słownik robi złą robotę

  OdpowiedzUsuń
 3. Badziewne-słownik robi złą robotę

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten kolor jest rewelacyjny. Odkąd zaraziłaś mnie farbami kredowymi jest w pierwszej trójce. A drzwi badziewie, jak ktoś wcześniej napisał, już badziewie nie są�� Są super.

  OdpowiedzUsuń